Volejte našemu koulaři
906 468 800

Zajíc

 


Klíčová slova: kamarádství, diplomacie, přizpůsobivost

Zajíc odpovídá západnímu znamení Ryb

Lunární kalendář Zajíce

1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Osobnost Zajíce

Osoba narozená v roce Zajíce je přátelská, citlivá, umělecky založená a dobře vychovaná. Zaječí diplomatické schopnosti docházejí uznání ve společenských kruzích. Zaječí samička bývá nerada sama, a proto se ochotně přizpůsobuje jakémukoliv prostředí a snaží se, aby s ním splynula. Je velmi vnímavá a dovede vycítit blížící  se nebezpečí. V takovém okamžiku jedná velmi rychle a většinou se tak zachrání. Jedno staré čínské přísloví praví: Hrabivý zajíc má tři díry – což znamená, že Zajíc má vyhrabané v zemi tři díry, a jakmile zhlédne dravce, je přichystaný v okamžiku zmizet v některé z nich. Zaječí samička nebojuje a raději se vytratí, než aby čelila střetu.

Zaječí mírumilovná povaha z ní činí velkého týmového hráče, který zřídkakdy sleduje své osobní zájmy na účet ostatních. Zaječí samička si nechce dělat nepřátele a raději ustoupí ze svých názorů, aby se vyhnula konfliktu. Ráda kolem sebe vytváří harmonické prostředí a pohodu.

Na druhé straně její strach z konfliktů způsobuje, že je taková nemastná neslaná, tajnůstkářská, nervní a trochu i paranoidní. Mívá problémy s vyjadřováním svých názorů před publikem, zejména jedná-li se o názory nekonvenční. Zaječí samička se nepouští do boje za sociální a politická práva a dává přednost svému úzkému okruhu blízkých, mezi nimiž se cítí bezpečně.

Zaječí samička věnuje mnoho pozornosti svému zevnějšku a vystupování. Obvykle je velmi konzervativní a nerada riskuje. Jejím cílem není něco prolamovat nebo přeměňovat. Dává přednost bezpečí, harmonii a klidu. Jelikož má umělecké nadání a smysl pro krásu, může se uplatnit v malířství, hudbě nebo jako designérka.

Co se týče milostných vzplanutí, osoba narozená v roce zajíce je nenapravitelný romantik. Žena-Zajíc je jemná a citlivá duše, která miluje procházky na mořském pobřeží za měsíčního svitu, je zblázněná do kosmetiky a touží si oblékat jen luxusní kostýmy. Muž-Zajíc je galantní a citlivý a ačkoliv je konzervativní, uznává ve vztahu rovnoprávnost. Klidně bude vařit, uklízet a zařizovat dům. Zajíc zřídkakdy bojuje se svým partnerem.

Zajíc s Krysou:

Diplomatický Zajíc a okouzlující Krysa vědí jak se vzájemně potěšit. Ale liší se svým postojem k penězům. Pilná Krysa šetří těžce vydělané peníze a Zajíc si raději dopřává přepychu. Jelikož Krysa nehodlá slevovat ze svých očekávání, Zajíc bude nucen přijmout kompromis. Jinak žijí v důvěrném sepětí a společně vytvoří krásný domov.

Zajíc s Buvolem:

Spolehlivý Buvol nabídne Zajíci jistotu, bezpečí, stabilitu a napomůže mu k úspěchu. Zajíc, jelikož je laskavý a citlivý, Buvolovi rozumí a soucítí s jeho údělem. Pokud bude Zajíc ochoten řídit se buvolími zásadami, nenechá se vyvést z míry jeho kritičností a tvrdostí a neznudí jej jeho předvídatelnost, jejich vztah má předpoklad se dále prohlubovat.

Zajíc s Tygrem:

Ačkoli Zajíc se může obdivovat dynamičnosti Tygra, Tygr si nebude Zajíce vážit. Tygr nemá chuť přizpůsobovat svůj temperament jemné zaječí povaze. A tygří odvaha a nezávislost Zajíce děsí. Zajíc touží po klidu a bezpečí a žít po boku Tygra by pro něj byla nekonečná oběť a utrpení.

Zajíc se Zajícem:

Dva Zajíci jsou dvě umělecké, jemné a tiché duše, které si cení poklidu a harmonie. Mají též rádi společnost, elegantní dýchánky a vkusné párty. Oba se zajímají o módu, bytové zařízení, dobrou kuchyň a pěkné věci. Jejich dům bývá nádherným a tvůrčím způsobem vybavený. Jsou k sobě zdvořilí a citliví. Tento vztah je zvláště harmonický mezi dvěma muži-Zajíci.

Zajíc s Drakem:

Tato dvě smyslná znamení k sobě budou zpočátku cítit fyzickou přitažlivost a shodnou se na mnoho společných zájmech. Oba mají rádi slavnosti, vzrušení, zábavu a těší se vzájemné spolčenosti. Zaječí smysl pro diplomacii a jeho vrozená inteligence podporují Draka v jeho ambicích. Drak zase poskytuje Zajíci bezpečí a rozhoduje za něj, když on váhá. Ale chaotický dračí styl plný sršícího ohně je na křehkého uhlazeného Zajíce přece jen trochu moc.

Zajíc s Hadem:

Tato dvě inteligentní, kultivovaná a tvořivá znamení sdílejí lásku k umění, literatuře a divadlu. Zajíc si ochočuje Hada tím, že mu nabízí hezké prostředí, ale Had je příliš majetnický a touží druhého ovládat. Zajíc se musí proti tomu ohradit a stát si za svým.

Zajíc s Koněm:

Zajíc bere Koně vážně, protože Kůň je nespolehlivý, nestálý a praštěný. A Kůň přece nebude přizpůsobovat svou horkokrevnou povahu nějakému útlocitnému Zajíci. Zajíc proto vnímá Koně jako bezohledného a krutého a má s ním obdobné emocionální problémy jako s Tygrem, nejlepším přítelem Koně.

Zajíc s Ovcí:

Oba jsou umělecky zaměření, jí rádi klid, mír, harmonii a jsou k sobě laskaví a vnímaví. Jejich vzájemné naladění je až telepatické. Oba mají též vybraný vkus, co se týče pěkných věcí, a rádi se obklopují pěkným prostředím. Obě tato znamení touží po bezpečí a poskytují si vzájemné útočiště před nevlídným světem.

Zajíc s Opicí:

Nepředvídatelná Opice může stěží Zajíci poskytnout toužebné bezpečí. Zaječí krotkost vnímá Opice jako omezení a Zajíc neví, jestli může Opici důvěřovat. Opice si libuje v polemice, chce, aby se jí věnovala pozornost, a navíc si z naivního Zajíce utahuje. To všechno Zajíce zraňuje. Zajíc v tomto vztahu v podstatě jen ztrácí.

Zajíc s Kohoutem:

Kohout je nejhorším partnerem Zajíce. Zajíc má rád přepychový život a Kohout je posedlý vyděláváním a šetřením peněz. Kohout neustále vyhledává konflikty a chce něco napravovat a to mírumilovného Zajíce vyčerpává. Zajíc touží po klidu a ne po nepřetržité kritice. Jsi-li Zajíc, vyhni se svému protivníku Kohoutovi.

Zajíc se Psem:

Zajíc nachází v Psovi oddaného spojence. Poskytne Psovi tichý, klidný a hřejivý domov a odpustí mu i jeho nedostatek vytříbenosti. Na oplátku Pes Zajíci nabídne bezpečí a ochranu před dychtivým světem.

Zajíc s Kancem:

zajíc vnáší do kančího života uhlazenost, půvab a inteligenci a na oplátku získává sympatie a živý optimismus. V kančí oddanosti a nesobeckosti nachází Zajíc vytoužené bezpečí. Jsou to jemné duše, které společně naleznou pokoj a mír, avšak musí si hlídat své finance, protože si oba rádi dopřávají.