Volejte našemu koulaři
906 468 800

Krysa

 


Klíčová slova: bystrý postřeh, okouzlující stvoření, vyjednavač

Krysa odpovídá západnímu znamení Střelce

Lunární kalendář Krysy:

1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Osobnost Krysy:

osoba narozená v roce Krysy je chytrá, šikovná, zábavná, tvořivá, pilná, zvědavá, intuitivní, vtipná, optimistická a spořivá. Je to výborný vyjednavač, ale někdy také pořádný skrblík. Krysí sameček je dobrým pozorovatelem, dokáže se bleskurychle chopit příležitosti a ve společenských kruzích je značně populární. Svým bystrým postřehem a osobním kouzlem si získává nejednoho obdivovatele. Snadno se přizpůsobuje prostředí, ve kterém se zrovna pohybuje, i neočekávaným změnám a přežívá navzdory všemu a všem.

Krysí sameček se spoléhá na svůj instinkt a na svou mazanost, ale nesmí zcela ignorovat logické a reálné souvislosti, jinak chytí sám sebe do pasti vlastní iracionality. Jeho bystrý mozek pracuje na plné obrátky, ovšem čas od času dokáže vykonstruovat dokonale nelogické myšlenkové bludiště. Krysa pak v něm uvízne jako veverka v kole, a ačkoli vyvíjí enormní úsilí, stojí vlastně stále na místě. V takovýchto chvílích je potřebné, aby ustoupila od svého tajnůstkářství, nelpěla na pocitu své vychytralosti a přestala odsuzovat druhé. Krysí sameček se dokáže doslova užírat starostmi, a to zejména týkají-li se jeho zdraví.

Protože je Krysa noční živočich, osoba narozená v jejím roce ráda pracuje v nočních hodinách. Ale zůstává-li vzhůru celou noc, může si tím přivodit zdravotní problémy. Krysa ovšem bývá ráda vzhůru až do časných ranních hodin, protože to je čas její tvořivosti. Krysa je umělecky talentovaná a má spisovatelské nadání.

Krysí sameček má velký apetit a miluje dobré a chutné jídlo, kvalitní víno, pečené pochoutky a labužnická jídla. Sám sice nemá dostatek trpělivosti, aby si takové lahůdky připravoval doma, ale můžete se vsadit, že bude patřit k prvním návštěvníkům nově otevřené restaurace.

Vztahy s Krysou

Krysa s Krysou:

Dvě zábavné Krysy se spojí v důvěrném svazku plném oboustranné náklonnosti a vzájemné vřelosti. Obě jsou stejně chytré, mazané i bystré a drží spolu. V těžkých chvílích však může jedna druhou kritizovat, místo aby ji podržela. Krysa se mnohem víc naučí ve vztahu s jiným zvířecím znamením.

Krysa s Buvolem

V solidním Buvolovi nachází Krysa mocného spojence. Ačkoli jej ve staré bajce přelstila, stále zůstávají přáteli. Buvol, který oceňuje bezpečí, chápe krysí potřebu hromadit. A tak si jeden na druhém váží své tvrdé povahy – Kryse se líbí úloha Buvola – chlebodárce a Buvol se kochá krysí schopností vyřešit jakýkoliv problém. Rád se také nechává Krysou obskakovat a lichotí mu, kolik láskyplné pozornosti se od ní dočkává. Toto partnerství přetrvává věky.

Krysa s Tygrem

Krysa se necítí dobře ve společnosti Tygra, protože mu nedůvěřuje a nesnáší jeho spontaneitu a impulsivitu. Na to, aby sama jednala ukvapeně, je příliš uvážlivá a vypočítavá. A Tygr zas ve své extravaganci vidí krysí šetrnost jako něco laciného. Když Krysa označí Tygra za egoistu, Tygr jí začne spílat a možná sáhne po odvetné akci. Povrchní společenská známost na této bazi je možná, avšak hlubší vztah mezi těmito dvěma je problematický.

Krysa se Zajícem

Mírumilovný Zajíc a Krysa mohou být přátelé. Ale je třeba počítat s tím, že jsou dosti rozdílného založení a to se projeví zvláště v jejich odlišném přístupu k penězům. Krysa totiž spoří a Zajíc utrácí. Pokud jsou schopni dohodnout se na tom, jak budou s penězi zacházet, Krysa bude cítit větší jistotu. Také jejich temperament se dosti liší – Krysa dychtí po dobrodružství, zatímco zajíc – umělec si řád dopřává tepla domova. Je-li však jejich láska opravdová, prožijí spolu romantický příběh plný náklonnosti a porozumění.

Krysa s Drakem

Krysa může být Drakovi užitečná – společně dosáhnou úspěchu a prosperity. Oba jsou loajální a důvěřují si navzájem. A ačkoli je pro Krysu dosti obtížné někomu věřit, v tomto vztahu je právě důvěra jedním z mocných faktorů jeho soudržnosti. Drak vyzdvihuje Krysu za její hospodárnost a vynalézavost, ale stejně tak obdivuje její upovídanost a šarm. Po sexuální stránce je to ta nejvášnivější kombinace.

Krysa s Hadem

Krysa obdivuje hadí moc a sílu. Hadí moudrost zase umožňuje Kryse nalézat cestu ven z labyrintu a vyhýbat se pastem. Na oplátku Krysa inspiruje Hada svou mazanou vychytralostí a cílevědomostí. Had také uvítá partnera, který je oddaný a atraktivní a s kterým může prožít milostný román. Sexuálně si velmi vyhovují a jeden druhému mají opravdu co dát. Nesmějí se však nechat unést touhou ovládat jeden druhého – a to platí speciálně pro Hada, jakmile se začne příliš těsně ovíjet kolem těla Krysy.

Krysa s Koněm

Kůň je potenciálně nejhorším společníkem Krysy. Rozvážnou Krysu můžete trefit šlak, když má mít do do činění s Koněm, který řádí jak utržený ze řetězu. V mnoha názorech se rozcházejí a ani jeden není ochoten připustit porážku. Na povrch vyplouvají krysí nejhorší vlastnosti a Krysa se stává záludnou, bojovnou a neupřímnou. Podobně se Kůň ve společnosti Krysy začne chovat svéhlavě, sobecky a zatrpkle. V tomto svazku se budou oba cítit nepochopeni a nešťastni. Jsi-li Krysa, vyhni se svému protivníku Koni!

Krysa s Ovcí

ovce a Krysa si okamžitě padnou do oka – byť by se nalézaly v místnosti plné lidí – a to proto, že obě dvě jsou skutečně okouzlující. Ale jakmile se poznají blíž, ihned musí čelit řadě nedorozumění. Krysa je dříč a Ovce se nejraději každé práci vyhne a „živí se papírem“ – což znamená, že zatímco Krysa spoří, Ovce si dopřává přepychu a utrácí. A to Krysa nebude v žádném případě tolerovat! Její kritika a vypočítavost však citlivou Ovci zraňuje. Vážnější vztah mezi nimi je dosti problematický.

Krysa s Opicí

Vztah Krysy a Opice je předurčen ke štěstí. Krysa je fascinována opičí důmyslností a vtipem a Opice obdivuje schopnost Krysy jít a zvítězit. Lstivost a vykutálenost jsou Opici v tomto vztahu prominuty, protože Krysa, ač jinak podezíravá, chápe dobře její motivy. Jsou zkrátka naladěny na stejnou vlnu. A protože i jejich komunikace je velmi přímá, dokážou všechny problémy obejít včas, dříve než se stačí provalit. Ale Krysa udělá dobře, podaří-li se jí udržet Opici v napjatém očekávání, protože ta, jakmile se začne nudit, zmizí.

Krysa s Kohoutem

Tyto dvě rozdílné osobnosti nejsou schopny se spolu domluvit. Setkají se připravené na souboj a mohou se tak jedině donekonečna vzájemně kritizovat. Kohout rád vítězí a Krysa je šokována jeho pokusy dostat ji do podřízené pozice. Na to, aby se jeden druhému podřídili, jsou oba příliš inteligentní a příliš autoritativní. Možná, že mohou spojit své mozky, sejdou-li se na společném pracovišti, ale jiné spojení je takřka vyloučené.

Krysa se Psem

Tyto dva instinktivně založené typy se shodnou jak v otázce potřebné nezávislosti, tak ve svém přístupu v práci. Oba jsou chytří a citliví. Praktická Krsy učí Psa, jak se má radovat ze života a jak slevit ze svého idealismu a Pes na oplátku učí Krysu, jak být ohleduplnější. Je to dobrá dvojice, kde oba navzájem respektují soukromí toho druhého.

Krysa s Kancem

Krysa má z tohoto vztahu co získat. Na statného Kance se opravdu může spolehnout. Tito dva jsou oba společenští, sdílejí shodné cíle, milují dobrou zábavu i dobré jídlo a vytvoří spolu úzce intimní svazek, který se neuzavře před světem, ale naopak bude pěstovat množství přátelských vztahů a pořádat nejeden večírek. Krysa by se ale měla mírnit ve své útočnosti, protože Kanec je jemná a citlivá duše.