Volejte našemu koulaři
906 468 800

Bůvol

 


Klíčová slova: vytrvalost, spolehlivost, odhodlanost.

Buvol odpovídá západnímu znamení Kozoroha.

Lunární kalendář Buvola

1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Osobnost Buvola

osoba narozená v roce Buvola je metodická, spolehlivá, pracovitá, trpělivá, pečlivá a mravná. Je však též nezávislá, tvrdohlavá a opatrná. Nikdy se nepustí do něčeho, co nemá dopředu promyšlené a do detailu propracované. Buvolí samice věří v cestu pomalého, ale jistého vývoje. Jednou se vydá na cestu a jde. Ve svém neumdlévajícím úsilí pokračuje tak dlouho, dokud nedosáhne cíle. Je to důvěryhodná osoba s vysokými morálními zásadami, která věří sama v sebe a ve své schopnosti odvést dobře svou práci. Je odhodlaná a přesvědčená, že to, co dělá, je správné. Nikdy se nepokouší si svou práci ulehčit a často nemá pochopení pro ty, kteří tak činí. Sama je přece poctivá a čestná.

Podobně jako je tomu u klíčícího semene, které se usilovně dere z temnot a hloubky země za světlem slunečního svitu, tak Buvolí samice nazírá na svůj život jako na namáhavou pouť, jejíž výsledek je nejistý. Uvnitř ale věří, že pokud se odevzdá a zviditelní, její úsilí bude rozpoznáno a odměněno. Je vytrvalá a nesnadno přijímá cizí mínění. Málokdy také vyhledává společenské kontakty za účelem získání výhod. Vzhledem k tomu, že v dnešním světě se vyšplhají nejvýše ti, kteří se umějí nejlépe prodat, je tato vlastnost překážkou v jejím postupu. Z tohoto důvodu si může buvolí samice právem připadat nedoceněná a může pociťovat hořkost.

Buvolí samice je loajální a přátelská. Ale nebuďte překvapeni tím, že tato osoba bude bez příkras odhalovat vaše nedostatky. Buvolí samici nečiní problémy mluvit přímo k věci a nebude obrušovat svou kritiku jen proto, aby se vás dotkla. Tímto ryzím způsobem totiž vyjadřuje svou starostlivost.

Buvolí samice je životodárce. Hledá-li partnera vyplatí se jí nechat se dobýt než sama dobývat. V jejím stylu není ani rozechvělost zamilovaných, protože není zrovna romanticky založená. Stejně tak není tím, kdo by rozjížděl nové trendy či inicioval zkušební projekty. Buvolí samice je domácky založená, ač se cítí stejně dobře v práci jako v rodinném kruhu. Ráda jí a má ráda hostiny a často se už jen ze setrvačnosti přejídá. Ona se však ve skutečnosti nepřejídá, ale pase.

Její nejkomplikovanější vlastností je umíněnost. Buvolí samice často zachází až příliš daleko, jen aby dokázala, že má pravdu. Nejednou i za cenu toho, že tratí přátele či zraní něčí city. A ačkoli po většinu života zůstává mírumilovnou osobou, rozzuřit samici Buvola doporučujeme jen na vlastní nebezpečí.

Buvol s Krysou:

Buvol má bystrou Krysu rád a považuje ji za příjemného společníka, ačkoli jej ve staré taoistické legendě přelstila. Oceňuje její spořivost a inteligenci. Společensky a romanticky založená Krysa umožňuje Buvolovi vyjít z ochranné skořápky. Krysa je také dobrý živitel, což Buvol považuje pro vážný vztah za nezbytné. Toto partnerství je na celý život.

Buvol s Buvolem:

Dva Buvolové mají stejné zájmy a hodnoty. Jsou materialisticky založení, konzervativní, cení si klidného rodinného zázemí a těší se vzájemné důvěře a úctě. Společně vytvoří bezpečnou a solidní základnu, ačkoli jejich život může být trochu fádní. Pokud jsou nadměrně tvrdohlaví, může u nich propuknout boj o dominanci.

Buvol s Tygrem:

Buvol bude zřejmě vnímat Tygra jako nedůvěryhodnou, troufalou a příliš impulsivní osobu. Tito dva se neshodují ve svých názorech a cílech a nenalézají jeden pro druhého porozumění. Buvol bude sklíčen neúspěchy, když se bude pokoušet přimět Tygra k přijetí disciplíny, a Tygr bude reagovat zlostně na tyto buvolí snahy, protože nesnáší omezování. Tygr chce vášeň a Buvol je rezervovaný a není ochoten ani schopen Tygrovi vyhovět. Jelikož jsou oba silní, mocní a nehodlají ustoupit ze svých pozic, dá se očekávat, že se spolu střetnou. Buvol bude trvat na svém vítězství a také vyhraje.

Buvol se Zajícem:

Buvol tvoří s laskavým zajícem příjemný pár. Zajíc se opírá o Buvola, následuje jeho příkazy a cítí se bezpečně po jeho boku. Na jeho přísnost se dívá tak trochu s nadhledem a vnáší do Buvolova života estetický rozměr. Buvol si cení Zajícovy citlivosti a ušlechtilosti. Navzájem o sebe pečují, jsou k sobě vřelí a jejich domov působí krásným a útulným dojmem. Buvol si ale musí Zajíce tak trochu hýčkat, chápat jeho mazlivé touhy a nevystavovat jej přímé kritice.

Buvol s Drakem:

Buvol touží po klidu a pokoji, což s Drakem není možné. Drak je extrovert toužící po životě plném oslňujících zážitků, a Buvola nepředvídatelné události děsí. Drak touží být obdivován, ale praktický Buvol nemá pochopení pro jeho bláznovství. Buvol je pomalý, Drak rychlý a oba chtějí vládnout. V zásadě si nedopovídají, byť se mohou vzájemně respektovat, především v profesních záležitostech.

Buvol s Hadem:

Tito dva se dovedou vzájemně ocenit. Rozumějí si, pečují o sebe a mají neustále co říct. Moudrý Had rád přemítá a diskutuje a Buvol se rád učí a naslouchá. Zatímco Had prolézá všechny tajná zákoutí světa, Buvol doma udržuje oheň. Jsou to dva zemité typy a spoléhají se jeden na druhého. Ačkoli přizpůsobit se buvolím zásadám – to je pěkně těžký oříšek.

Buvol s Koněm:

Kůň patrně nebude nadšen buvolí orientací na rodinu a rodinný život a ani nebude schopen naplnit Buvolovy představy o stálosti a bezpečí. Kůň potřebuje volnost, zatímco Buvol vyžaduje stabilitu. Kůň je dobrodruh, kterému Buvol připadá moc pomalý a bázlivý, a také nemá čas na budování pevného svazku. Pokud spolu začnou soupeřit, Kůň se bude vehementně bránit tomu, aby byl zkrocen. Kůň miluje zábavu a s Buvolem žádné není.

Buvol s Ovcí:

Nejhorší kombinací pro Buvola je spárovat se s umělecky založenou Ovcí. Buvol preferuje stereotyp a pečlivě vykonává přidělenou práci, a Ovce je od základu bezstarostná, náladová a nejraději by nepracovala vůbec. Pro Ovci je každý den novým dobrodružstvím a něco jako rutina je pro ni naprosto neúnosné. Buvol si poctivě vydělává tvrdou prací, zatímco Ovce „žere papír“ – tedy utrácí víc, než dokáže vydělat. Jakmile se Buvol pokusí Ovci naučit disciplíně, Ovce jej urychleně opustí. Jsi-li Buvol, vyhni se svému protivníku Ovci.

Buvol s Opicí:

Buvol se od Opice může mnoho naučit o životě. Její bystrost, zábavnost a vášnivost jej doslova magnetizuje. Mazaná Opice zná mnoho možností jak si zjednodušit život a ukazuje Buvolovi, kudy se má vydat, aby uspěl ve svém snažení. Na oplátku se může těšit jeho stabilizujícímu vlivu. Buvol se ale v tomto vztahu musí obrnit trpělivostí. Pouze čas ukáže, zda dá Opici svou důvěru.

Buvol a Kohout:

Buvol se stará o chod domácnosti, zatímco Kohout vydělává peníze a realizuje se ve své práci. Buvol pod vlivem Kohouta pracuje ještě usilovněji, což Kohout těší. V těžkých dobách se roztříštěný Kohout může spolehnout, že mu Buvol bude oporou. Buvol s Kohoutem si dokáží věci vyříkat, aniž by jeden druhého zraňoval. V tomto vztahu bude Buvol vyzdvihován za svou obětavost a pracovitost.

Buvol se Psem:

Oba dva jsou loajální a věrní. Důvěřují si a spoléhají se jeden na druhého. A Buvol se může mnohé naučit od Psa. Ovšem jistý kompromis je nezbytný. Oba jsou sice nezávislí, ale Pes chce více volnosti než Buvol. Buvol si musí uvědomit, že nezávislost neznamená konec lásky a Pes udělá dobře, když akceptuje některá z Buvolových požadavků a navrhne příměří.

Buvol s Kancem:

Oba jsou loajální, srdeční a cení si domova. Buvol obdivuje kančí upřímnost a Kanec buvolí spolehlivost a mravní sílu. Kanec učí Buvola odpočívat a dávat více najevo své pocity a nechává Buvola, aby vnesl trochu pořádku do jeho života. Ale tento vztah nebude mít dlouhého trvání, protože konzervativní Buvol nedopřeje Kanci jeho požitky.